Dermapen-Dermaroller Nedir? Nasıl Uygulanır? Rosemoon Estetik
1098
page-template-default,page,page-id-1098,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Dermapen–Dermaroller

dermapen dermaroller

Cildimizin daha güzel ve daha genç görünmesi için uygulanan birçok yöntem var. Bu uygulamalar sayesinde cildimiz yenilenir, daha genç bir görüntüye ulaşır. Ayrıca, ciltteki kırışıklıklar, lekeler, akne izleri vs. gibi cilt bozuklukları da ortadan kalkar. Bu uygulamalardan, Dermapen ve Dermaroller son dönemde en çok tercih edilen uygulamalardandır. Peki Dermapen nedir? Dermaroller nedir? Nasıl uygulanır? Ne gibi faydaları vardır? Tüm soruların cevabı için doğru yerdesiniz.

Dermapen-Dermaroller Nedir?

Dermapen, dermarollerin geliştirilmiş, elekton versiyonudur. Her iki uygulama da aynı amaçlar için, farklı şekillerde gerçekleştiriliyor diyebiliriz. Bu uygulamalar, başlığında küçük iğnelerin bulunduğu roller ile, deriye bilinçli bir şekilde ‘zarar’ vererek gerçekleştiriliyor. Oluşturulan bu bilinçli zarar, başka şekilde ifade edersek, mikro travmalar, deriyi tetiklemekte ve yaralandığı algısı yaratmaktadır. Bu yaralanma algısı oluştuğu zaman, deri kendini yenilemeye başlar. Bu yenileme süreci tamamen doğal olmaktadır. Bu sebepten de, genelde cildin kendini yenilememesi veya yenileme süreci yavaş ilerlediği zaman kullanılan, güvenli yöntemlerdir.

İşlem sırasında lokal veya genel anestezi yapılmamakta ve anestezik krem yeterli olmaktadır. Kullanılan iğnelerin boyutu, kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu iğnelerin boyutuna ve kullanım alanlarına uzmanların karar vermesi gerektiğini unutmayın. İşlem sırasında, roller ile birlikte herhangi bir ek madde cilde enjekte edilmez, sadece bilinçli hasar verilir. Bu hasar sonucunda, daha sonra uygulanacak serum veya besleyici maddeler daha derine nüfuz edebiliyor ve daha faydalı oluyor. Uygulama sonrasında cildinizde kalıcı bir hasar olmuyor, küçük kızarıklıklar kısa zamanda geçiyor. Gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen işlemine başlamadan önce, uygulama yapılacak alanın temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi çok önemlidir. Cildinizde makyaj malzemesi varsa, iyi bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Temizlikten sonra, uygulamaya başlanabilir. Uygulama, cihazın ucunda iğneler olan rollerinin cilde dik şekilde tutulması şeklinde yapılıyor. Her biri 0,02 mm olan mikro iğneler cilt üzerinde mikroskopik delikler açıyor ve cildi tetikliyor. Yaklaşık olarak 30-40 dakika aralığında süren bu işlem sonucunda ciltte kan dolaşımı artıyor, cilt daha sıkı bir hale geliyor.

Peki nasıl oluyor da bu işlem başarılı oluyor? Roller deri üzerinden yaklaşık olarak 400-500 mikro delik açıyor. Bu kadar mikro delik açılması için uygulama yapılan alandan rollerin 15-16 kez geçmesi yeterli oluyor. Uygulama alanında açılan bu mikro delikler cilt tarafından yara olarak kabul edildiği için de doğal iyileşme süreci başlıyor. İyileşme süreci, kollajen ve elastik lif sentezini tetikliyor ve hızlandırıyor. Sonuç olarak, uygulama alanındaki deri elastikiyetini geri kazanıyor ve yenilenmiş bir cilt ortaya çıkıyor.

Dermapen-Dermaroller Kullanım Alanları

 

Dermapen Dermaroller uygulaması birçok cilt bozukluğunda tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Özellikle kırışıklıklar için en etkili yöntemlerden biridir diyebiliriz. Dermapen-Dermaroller kullanım alanları genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Çatlak tedavisi
 • Akne akne izlerinin tedavisi
 • Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik tedavisi
 • Göz torbaları ve morluklarının tedavisi
 • Boyun, yüz, dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkların ve sarkmalarının tedavisi
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması tedavisi
 • Güneşe aşırı maruz kalan ve zarar gören ciltlerin tedavisi
 • Yara izlerinin tedavisi
 • Siğil tedavisi

 

Dermapen-Dermaroller Tedavi Süreci

Dermapen-Dermaroller uygulaması cilt yenileme işlemleri arasında, en kısa sürede sonuç veren uygulamalardan biridir. Uygulama yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir ve uygulama sonrasında anında sonuçları görebilirsiniz. Uygulama sürecinde doku kaybı olan veya cilt sorunları olan bölgeler çok hızlı bir şekilde kendini yenilemektedir. Her tipte cilde uygulanabilmesi de bu yöntemi vazgeçilmez kılıyor.

 

Farklı uygulama bölgelerinde, işlem süresi farklılık göstermektedir. Yüz bölgesinde 20 dakika, boyun bölgesinde yaklaşık 10 dakika, el bölgesinde 10 dakika, dekolte bölgesinde ise 15 dakika sürmektedir.

 

İyi sonuç alabilmek için seansların düzenli uygulanması gerekmektedir. Seans sayısı cilt durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama olarak 4-8 seans arası bir uygulama süreci yeterli olacaktır. Seanslar arasında 4-8 hafta zaman aralığı bırakmanız, sonuçları görmeniz açısından faydalı olacaktır.

 

Dermapen-Dermaroller Tedavisinin Yan Etkileri Var Mı?

 

Dermapen Dermaroller tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında cildinizde bir kırmızılık görülebilir. Eğer cildiniz fazla hassas ise, bu kızarıklığın geçmesi 48 saati bulabilir. Bu süreçte farklı kozmetik vasıtalarla kızarıklık oluşan bölümü kapatabilirsiniz.

Uygulama Sonrasında Bakım Önerileri

 

Uygulama sonrasında, uygulamayı yapan doktor tarafından cildinizin daha hızlı iyileşmesi için verilen krem dışında başka ürün kullanmamanız önerilir. Genel olarak uygulama sonrasında yapmanız gereken bakım şöyledir;

 

 

 • Size önerilen kremi düzenli şekilde uygulayın
 • İlk 12 saat su ile temastan kaçının
 • İlk 12 saat herhangi bir makyaj malzemesi kullanmayın
 • Seanslar arasındaki süreçte önerilen güneş koruma kremini kullanmayı ihmal etmeyin
 • Kızarıklara müdahale etmeyin, 48 saat içerisinde kendiliğinden geçecektir

 

 

 

Dermapen-Dermaroller Kimlere Uygulanmaz?

Dermapen tamamen zararsız ve yan etkileri olmayan bir uygulama olmasına rağmen, bazı durumlarda kullanılmaması gerekmektedir.

 • Estetik operasyon sonrasında en az 6 ay geçmeden uygulanmamalı
 • Kemoterapi ve radyoterapi görenler tarafından kullanılmamalı
 • Deri kanseri veya aktif bir enfeksiyon olan ciltlerde kullanılmamalı
 • Uygulama bölgesinde açık yarası olanlarda kullanılmamalı
 • Kanama gibi problemi olanlarda kullanılmamalı

 

Siz de güvenilir bir şekilde Dermapen-Dermaroller uygulaması yaptırmak istiyorsanız Şişlide yerleşen Rosemoon estetik merkezimize gelebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için tıklayın.

Şimdi Ara

WhatsApp chat WhatsApp