Erkek Lazer Epilasyon Hangi Alanlara Uygulanır?| Rosemoon Estetik
1008
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1008,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Erkek Lazer Epilasyon

Şişli Estetik ve Güzellik Merkezimizde Kalıcı Makyaj ile İlgili Tüm Hizmetleri Sunmaktayız.

erkek lazer - Erkek Lazer Epilasyon

 

Her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olmasa da, erkekler de farklı bölgeler için lazer epilasyon tercih etmektedir. Erkeklerde kıl köklerini etkileyen hormonlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek lazer epilasyon da, kadın lazer epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmaktadır.

Özellikle sırt ve göğüs bölgesindeki aşırı kıllanmadan kurtulmak isteyen ve geleneksel yöntemlere zamanı olmayan erkekler son dönemlerde lazer epilasyonu tercih etmektedir. Bu bölgeler dışında, boyun, elmacık kemikleri, koltuk altları, omuzlar gibi bölgeler de erkeklerin lazer epilasyon uygulaması için tercih edilen bölgelerin başında gelmektedir.

Erkek Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle, lazer epilasyon öncesi en az 2 hafta kadar sürede tüylerinizi köklere zarar veren ağda ve benzeri yöntemlerle almamanız gerekiyor. Uzun kılların epilasyon öncesinde kısaltılması, 3 hafta öncesinde bronzlaşmamış ve solaryum kullanmamış olmanız gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında güneş ışınları altında çok fazla zaman geçirmeniz cildinizi yıpratabilir. Bu sebepten de, uygulama sonrasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Ayrıca, duş alırken kese, peeling ve benzeri ürünler cildinizi tahriş edebileceği için uzak durmanızda fayda vardır. Lazer epilasyon sonrasında bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden dökülecektir.

Erkekler Lazer Epilasyon Sonuçları

 

Erkek lazer epilasyonda da, kadın lazer epilasyonda olduğu gibi 6 seans sonrasında iyi sonuçlar almak, kılları azaltmak mümkün. Tamamen kılların yok olmasını beklemeniz gerçekçi olmamakla birlikte, %70 oranında başarı öngörülmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seanslara düzenli gelmeniz ve doğru lazer epilasyon yöntemini seçmeniz olacaktır.

Erkek lazer epilasyon estetik amaçlar dışında, tıbbi amaçlarla da kullanılabilir. Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kıl batıkları için lazer epilasyon en iyi çözümdür.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Erkek lazer epilasyon için farklı bölgelere farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Lazer epilasyon seans ve paketler şeklinde de satın alınabilir. Merkezimizde erkek lazer epilasyon hizmeti son teknoloji ürünleri olan cihazlarla verilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 

  • Beyaz ve sarı kıllar lazer epilasyon cihazı tarafından görülmez, bu sebepten de sonuç alınmaz.
  • Sara hastasıysanız, Uygulama yaptıracağınız bölgede açık yaranız varsa epilasyon yapılmamalıdır
  • Erkek genital bölgede lazer epilasyon kısırlık yapmaz.
  • Uygulamayı yaptıracağınız merkezde FDA onaylı cihazların kullanılmasına dikkat etmelisiniz.
  • Seanslara düzenli olarak gitmeniz iyi sonuç almanız için önemlidir.
  • Lazer epilasyon sonucunda %100 tüy dökülmesi mümkün değildir.

 

Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri

 

Erkek lazer epilasyon seans süreleri, kadınlarda olduğu gibi uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak farklı bölgeler için seans süreleri şöyledir:

Omuz – 30 dakika

Sırt – 40 dakika

Bacaklar – 40 dakika

Göğüs – 20 dakika

Kollar – 30 dakika

Elmacık Kemikleri – 30 dakika

Erkek Lazer Epilasyonda Acı Var mı?

 

Lazer epilasyon uygulaması sırasında ciddi bir acı hissedilmez. Merkezimizde kullanılan buz başlıklı lazer cihazı sayesinde, acı minimuma indirilir. Acı eşiğiniz aşırı derecede düşük ise, lokal anestezik krem kullanarak acıyı daha da azaltabilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

 

Lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınları iç organlara kadar ilerlemediği için zararlı olmamaktadır. Atış yapılan bölgedeki kıl köküne ulaşan lazer ışını, başka alanlara yayılmaz, bu da vücudunuzun zarar görmesini engeller.

Erkek Lazer Epilasyon Randevu Bilgisi

 

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, seans ve randevu bilgilerini, ayrıca fiyat bilgisini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

Kalıcı Dudak<br />
Pigmentasyonu

Kalıcı Dudak
Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kamuflaj

Kamuflaj

Microblanding PHIBROSWS

Microblanding PHIBROSWS

EyeLiner

EyeLiner

Şimdi Ara

WhatsApp chat WhatsApp