Kadın Lazer Epilasyon Hangi Alanlara Uygulanır?| Rosemoon Estetik
1006
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1006,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Kadın Lazer Epilasyon

Şişli Estetik ve Güzellik Merkezimizde Kalıcı Makyaj ile İlgili Tüm Hizmetleri Sunmaktayız.

kadın lazer - Kadın Lazer Epilasyon

 

Bakımlı olmayı seven kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemlerin neredeyse hepsi çetrefilli, aynı zamanda da geçici çözümler olmaktadır. Lazer epilasyon bu yöntemlerden farklı olarak kalıcı ve uzun vadeli bir çözüm üretmektedir.

 

Lazer epilasyonda lazer ışınları kıl köklerine nüfuz ederek, köklerin parçalanmasını sağlıyor. Parçalanan kökler bir kaç gün sonra kılların kendiliğinden dökülmesine sebep oluyor. Lazer  epilasyon yaptıracaksınız, işlemin açık tenli ve koyu renk kıllarda daha başarılı, daha koyu ciltlerde ve açık renkleri kıllarda daha başarısız olduğunu bilmenizde fayda var. Genel olarak işlem sonrasında %80-%90 dökülme görülmektedir.

 

İlerleyen teknoloji sayesinde artık lazer epilasyon acısız hale gelmektedir. Merkezimizde lazer epilasyon için kullandığımız buz başlıklı lazer epilasyon cizahı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

 

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

 

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine lazer epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgelere ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

 

Bacak Lazer Epilasyon

 

Kadınların en çok tercih ettiği uygulama bölgesidir diyebiliriz. Bacak aynı zamanda en iyi sonuç gösteren uygulama alanıdır. Özellikle alt bacaktaki kılların kalın olması sebebiyle, lazer ışınları çok rahatlıkla görmekte ve etkili olmaktadır. Ortalama olarak 6-7 seans uygulanan bacak lazer epilasyon uygulaması 1 saat kadar sürmektedir. Sonuçların başarılı olup olmaması cilt renginiz, kıl yapınız gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Sonuçları etkileyen bir diğer faktör de, kullanılan lazer epilasyon cihazının cinsi ve lazer parametresi olmaktadır. Lazer epilasyonu yaptırırken, uygulamayı yaptıracağınız merkezi iyi seçmeniz gerekmektedir. Bacak lazer epilasyon estetik amaçlar dışında, kıl dönmesi, kıl batıkları gibi sorunlarda tedavi amacıyla da kullanılabilir.

 

Koltukaltı Lazer Epilasyon

Bacak lazer epilasyondan sonra en çok epilasyon yapılan bölgelerden biri de koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı bölgesi de etkili sonuçlar alabileceğiniz bir bölgedir. Bacak epilasyonunda olduğu gibi, koltuk altı epilasyonunda da en az 6 seans düzenli olarak yapılmalıdır. Koltuk altı lazer operasyonu yaklaşık 5-10 dakika civarında sürmektedir. Bu bölgeye uygulama yaptıracaksanız, uygulamadan önce parfüm veya deodorant kullanmayın ve en az 2 hafta öncesinde ağda yaptırmayın.

Yüz lazer epilasyon

Genelde hormonal bozukluklar sonucunda yüzde aşırı tüylenme hallerine rastlanıyor. Yüz bölgesi tüylerin en hızlı uzadığı bölgedir. Bu sebepten de kadın lazer epilasyon denince ilk akla gelen alanlardan biridir.  Yüz bölgesindeki tüyler çoğu zaman ince olduğu için ince tüyleri de gören lazer epilasyon cihazlarının tercih edilmesi sonuçların daha iyi olmasına sebep olacaktır. Yüz bölgesinde en çok çene, boyun ve bıyık bölgesinde tüylenme olmaktadır. Diğer bölgelerde olduğu gibi, bu bölgede de kılların yapısı ve ten renginiz sonuç almada önemli kriterlerdir. Yüz bölgesine uygulanan epilasyon diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir. Seans sayısı genelde 6-10 arası olmaktadır.

 

Bikini Genital Bölge Lazer epilasyon

 

Kadın lazer epilasyon uygulamalarında en çok tercih edilen bölgelerden biri de bikini çizgisi ve genital bölge lazer epilasyon olmaktadır. Bu bölgeye iki şekilde uygulama yapılabilir; sadece bikini çizgisi, tüm genital bölge. İşlem süresi yaklaşık 10 dakika olmaktadır. Buz başlıklı cihaz sayesinde genital bölgede bile acı olmadan işlem yapılabilir. Sanılanın aksine, genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon uygulaması zararsız olmaktadır. Lazer ışınları cildin üst katmanlarını etkiliyor ve yumurtalıklara ulaşması söz konusu değildir.

 

Seans ve Randevu Bilgileri

 

Kadın lazer epilasyon uygulamalarında genel olarak vücut lazer seansları 4-6 seans, yüz bölgesi lazer seansları ise 8-10 seans sürmektedir. Seans süreleri alanlara göre farklılık göstermektedir. Ortalama seans süreleri şöyledir;

 

Tüm bacak – 1 saat

Yarım bacak – 30 dakika

Kol – 30 dakika

Bıyık bölgesi – 5 dakika

Çene – 5 dakika

Koltuk altı – 5 dakika

Genital – 20 dakika

Tüm vücut – 2 saat

 

Randevu ve bilgi almak için iletişim formunu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

Kalıcı Dudak<br />
Pigmentasyonu

Kalıcı Dudak
Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kamuflaj

Kamuflaj

Microblanding PHIBROSWS

Microblanding PHIBROSWS

EyeLiner

EyeLiner

Şimdi Ara

WhatsApp chat WhatsApp